Πρώην Αμερικανική Βάση Γουρνών

Γούρνες, 71500

Δευτέρα έως Παρασκευή

Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας – Ομάδα Κολάζ

Οι μικροί μας φίλοι στις 04 Απριλίου 2024 είχαν την τιμητική τους! Οι γλυκές φατσούλες τους και η στιγμιαία αποτύπωση πολύτιμων στιγμών μαζί τους μάς έδωσε το υλικό για “κολάζ”.

Οι ομάδες που συνεργάστηκαν και καλλιτέχνησαν ήταν:

Α’ Ομάδα: Ειρήνη Κορνηλάκη, Ελπίδα Κουρουπάκη, Λαουμτζή Δέσποινα, Μαλαμά Ραφαέλα, Πέτρος Σταυρουλάκης, Κατερίνα Τσαντάκη

Β΄Ομάδα: Νίκη Μπαρμπαγαδάκη, Φαίη Πασούμα, Δανάη Ριζάκη, Άννα Τάσιου, Αθανασία Τζιώτα

Γ΄ Ομάδα: Μιχάλης Παντελάκης, Μανώλης Σαρρής, Ρεγγίνα Σαχολάρι, Έντα Χικάι, Έρικα Χικάι, Μελίνα Φουντουλάκη

Δ΄ ΟΜΑΔΑ: Λίνα Καραγεώργη, Ευσταθία Κορνελάκη, Μαριρένα Μιχαήλ, Εμμανουέλα Χατζάκη

Ε΄ ΟΜΑΔΑ: Το δίδυμο της Γ΄ τάξης, Άννα- Μαρία Ανδριανάκη & Ελένη Κάργατζη

Τα ζωάκια μας είναι σύντροφοι ζωής, αξίζουν την προστασία και την φροντίδα μας. Τα κατοικίδια των παιδιών σε συντριπτικό ποσοστό ήταν πριν αδέσποτα και εκτεθειμένα σε κινδύνους, τα οποία στάθηκαν τυχερά στη σύντομη ζωή τους. Είχαν την τύχη να βρεθούν στις οικογένειες των μαθητών/ τριών μας και να απολαμβάνουν την αγάπη τους!